Česko-polské cvičení ve Wałbrzychu

O víkendu 15.-16.12.2018 se čtyři členové ZKS Poodří (Marek Dehner,
Marcela Krihová, Žaneta Pavlíková a Petr Svoboda) zúčastnili společného česko-polského cvičení v polském městě Wałbrzych a následně v české Jaroměři.

Na svou stanici nás pozvali kolegové z Polska (Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych). Psi byli ubytovaní ve vytápěné garáži, psovodi v nově zrekonstruovaných pokojích.

V sobotu proběhlo cvičení v areálu bývalého uhelného dolu ve Wałbrzychu (Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki). K dispozici jsme měli bezpočet úkrytů a různých nástrah (točité schodiště, …). Počasí bylo mrazivé, a proto nám po náročném dni přišel horký čaj v místní kavárně opravdu vhod. Den jsme zakončili přátelským posezením na zmíněné hasičské stanici.

V neděli jsme se na pozvání Davida Hynka přesunuli do pevnosti Josefov v českém městě Jaroměři, kde už nás v bývalých dělostřeleckých kasárnách čekali další kolegové z různých koutů České republiky. Odhadem nás tam cvičilo 40 – 50 psů. I zde bylo k dispozici mnoho úkrytů, nástrah a tréninkových prostor. Taktéž neděle byla mrazivá a náročná, a proto jsme byli rádi, když jsme se večer dostali po dlouhé cestě na severovýchod v pořádku do vyhřátých domovů.

Děkujeme polským kolegům – Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych – za perfektně zorganizované cvičení na polské straně, a Davidovi Hynkovi za organizaci na straně české.

Už se těšíme zase za rok na viděnou.

Zobrazeno: 48 krát

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.